III. ročník sútaže vo varení guláša a sútaže Silák obce

Dňa 12.7.2014 sme pripravili pre občanov obce, ale i návštevníkov III. ročník sútaže vo varení guláša a súťaže Silák obce. Svoje schopnosti vo varení prišlo ukázať 17 družstiev. Všetky družstvá sa snažili o to, aby ich guláš bol najlepší.

Spestrením dňa bola súťaž Silák obce, ktorá sa skladala z disciplín: hod polenom, zatĺkanie klincov, hod granátom a streľba.  Silákom sa stal Matej Solčiansky.

Ženy a dievčatá si mohli vyskúšať streľbu z luku. Najďalej dostrelila p. Jana Kaločayová, ktorá vyhrala wellnes pobyt.

Pre najmenších boli pripravené detské súťaže, kolotoče, skákací hrad, maľovanie na tvár a rôzne ďalšie atrakcie. Návštevníci tohto podujatia si mohli pochutnať na chutnom guláši, údených pstruhoch, cukrovej vate, varenej kukurici a iných dobrotách.

Po ukončení varenia guláša súťažiaci odovzdali vzorky hodnotiacej komisii, ktorá po dôkladnej „koštovke“ určila víťazov takto: 1. miesto získal tím Vladimíra Mladého z Viesky nad Žitavou, 2. miesto obsadil tím Maroša Hudeca z Tesárskych Mlynian, 3. miesto si svojím gulášom vybojoval tím Vincenta Masára ml. .

Vo večerných hodinách sa uskutočnilo žrebovanie bohatej tomboly s prvou cenou prívesným vozíkom za osobný automobil. Touto cestou by sme chceli poďakovať všetkým tímom za ich účasť na podujatí a v nemalej miere ľudom, ktorí dopomohli akýmkoľvek spôsobom pri organizácii.

 

Fotogaléria tu: http://www.tesarskemlynany.sk/iii-rocnik-sutaze-vo-vareni-gulasa-a-sutaze-silak-obce/